ÚVOD>Dalekohledy, dálkoměry>Hvězdářské dalekohledy>Celestron NexStar SLT 130/650mm GoTo
Celestron NexStar SLT 130/650mm GoTo

Celestron NexStar SLT 130/650mm GoTo

Průměr přední čočky / zrcadla (podle druhu dalekohledu)
130 mm
Ohnisko
650 mm
Maximální zvětšení (x)
307
Maximální zvětšení s dodávaným okulárem (x)
72
Světelnost
f/5
Optická konstrukce
Reflektor Newton
Okulár v ceně
25mm (26x), 9mm (72x)
Směrování dalekohledu
Automatická GoTo
Montáž
Azimutální
Limitní magnituda (hvězdná velikost)
13,1
Hmotnost
8,2 kg
Naše cena s DPH
Skladem u dodavatele, obvyklá dodací doba 2-3 dny
23 790,- Kč

Dalekohled typu reflektor, průměr primárního zrcadla 130mm, ohnisková vzdálenost 650 mm, f/5 s automatickým GoTo naváděním SkyAlign nové generace. Hledáček Star Pointer typu Red Dot. Okuláry 25mm a 9mm (zvětšení 26x a 72x). Naváděná GoTo montáž poháněná servomotory v obou osách, řízená připojeným ovladačem NexStar+, který nabízí databázi 40 000 nebeských objektů. Výškově stavitelný stativ s nerezovými stojnami a odkládací plochou zajišťuje potřebnou stabilitu. Jednoduchá intuitivní montáž, snadné použití.

Napájení: 12V adaptér napájený pomocí 8AA baterií, možno dokoupit powerbanku Celestron Powertank Lithium LT (18763).

Ovládání: ruční ovladač NexStar+ nabízí databázi 40 000 nebeských objektů, které lze vybrat a pozorovat. Databáze NexStar+ obsahuje více než 600 galaxií, 300 hvězdokup a desítky nádherných dvojhvězd.
Nevíte co pozorovat? Vyberte si funkci SkyTour a ovladáč NexStar+ vám automaticky vygeneruje seznam nejlepších nebeských objektů aktuálně viditelných na základě vašeho přesného času a polohy.

Bonus: zakoupením produktu získáte možnost bezplatného stažení softwaru Starry Night Special Edition Astronomy Software, který vám pomůže dozvědět se více o noční obloze, nebeských objektech a jak naplánovat další pozorování. Starry Night Software obsahuje databází 36 000 objektů s tisknutelnými mapami oblohy a vylepšenými obrázky včetně 3D modelů hvězd, exoplanet a galaxií.

  • Vysoce kvalitní 130mm Newtonův reflektor
  • Plně počítačově řízená montáž Altazimuth
  • Zaměřovač StarPointer™ s červenými tečkami, který pomáhá s vyrovnáním a přesnou lokalizací objektů
  • Rychloupínací držák na rameno vidlice, optická trubice a přihrádka na příslušenství pro rychlé nastavení bez použití nářadí
  • Včetně pevného stativu z nerezové oceli a přihrádky na příslušenství
  • Ideální pro pozorování nebes
  • BONUS Starry Night Special Edition Astronomy Software ke stažení s databází 36 000 objektů, tisknutelnými mapami oblohy a vylepšenými obrázky včetně 3D vykreslování hvězd, exoplanet a galaxií