ÚVOD>Dalekohledy, dálkoměry>Hvězdářské dalekohledy>Celestron StarSense Explorer DX 130/650mm AZ
Celestron StarSense Explorer DX 130/650mm AZ

Celestron StarSense Explorer DX 130/650mm AZ

Průměr přední čočky / zrcadla (podle druhu dalekohledu)
130 mm
Ohnisko
650 mm
Maximální zvětšení (x)
307
Maximální zvětšení s dodávaným okulárem (x)
65
Světelnost
f/5
Optická konstrukce
Reflektor Newton
Okulár v ceně
25mm (26x), 10mm (65x)
Směrování dalekohledu
Manuální
Montáž
Azimutální
Limitní magnituda (hvězdná velikost)
13,1
Hmotnost
8,16 kg
Naše cena s DPH
Skladem u dodavatele, obvyklá dodací doba 2-3 dny
18 190,- Kč

Pozorování hvězd ještě nikdy nebylo tak intuitivní a zábavné jako s novými teleskopy řady StarSense Explorer LT. Díky unikátní patentované technologii vyhledávání hvězd pomocí aplikace StarSense Explorer, která s pomocí GPS navigace vašeho smartphonu a algoritmu „Lost in Space “ (LISA), který je používán například u velkých satelitů, vygeneruje seznam aktuálně viditelných objektů a nabídne vám pozorování planet, mlhovin, hvězdokup či galaxií. Můžete se tak v mžiku vydat na dobrodružnou cestu do hlubin vesmíru.
Stačí vybrat požadovaný objekt a nechat se vést navigačním šipkami aplikace StarSense Explorer. Objekt je připraven k pozorování ve chvíli, kdy se okolo něj zobrazí zelené zvýraznění. S navádění vám pomůže kvalitní azimutální montáž s jemným a přesným chodem, kterou dokáže obsluhovat i naprostý laik.

StarSense Explorer LT 130/650 mm je teleskop typu reflektor (zrcadlový) s průměrem předního členu 130 mm a ohniskovou vzdáleností 650 mm (f/5). Azimutální montáž vám nabídne plynulé a intuitivní ovládání dalekohledu v obou osách. Výškově stavitelný stativ s odkládacím tácem se postará o dostatečně stabilní základnu. Součástí balení je kromě dvou okulárů 25 mm and 10 mm i Barlowova čočka, pravoúhlý hranol, patentovaný StarSense smartphone adaptér a hledáček typu Red Dot pro případ, že byste chtěli teleskop používat i bez navigačního systému.
Dalekohled vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Kompatibilitu vašeho smartphonu s aplikací StarSense Explorer si můžete ověřit zde:
https://starsenseexplorer.simcur.com/