Gitzo GH1382TQD

Gitzo GH1382TQD

Výška
10,4 cm
Hmotnost
0,39 kg
Nosnost
11 kg
Boční náklon
+90° / -40°
Panoramatické otáčení
360°
Materiál
Magnézium
Rychloupínací destička
Ano GS5370SD (v ceně), standard Arca-Swiss
Způsob upevnění na stativ
3/8" závit
Produkt
Stativová hlava
Naše cena s DPH
Na dotaz, prosím kontaktujte nás
7 350,- Kč

Kulová hlava Gitzo Gitzo GH1382TQD s rychloupínací destičkou.

VÝHODY A FUNKCE
Plynulost a přesnost – Povrchová úprava kloubu disulfidem wolframu (WS2)
Disulfid wolframu (sulfid wolframičitý) je sloučenina s velmi malým povrchovým třením. Sulfidy wolframu se používají jako maziva. Povrchová úprava kulového kloubu pomocí WS2 minimalizuje “trhavý” pohyb při natáčení hlavy. Sulfid wolframičitý má tak malé tření, že bylo nutné vyvinout nový patent pro uzamykací mechanizmus hlavy. Okolo kloubu bylo nutné umístit prvky z tvrdého kovu, aby bylo dosaženo pohybu s dostatečným třením při kompaktní velikosti hlavy spolehlivém zamykání, ke kterému je zapotřebí minimální síly.

Přesné, bezpečné a komfortní ovládání pohybu
Nezávislý “pan lock” (zámek panoramatického pohybu) je k dispozici u všech tří modelů. Díky němu je možné pořizovat panoramatické fotografie nebo provádět různá horizontální nastavení pro dosažení přesného nastavení záběru. Ovládání frikce je k dispozici u modelu GH1382QD a GH3382QD. Ovládací prvek je umístěný uvnitř uzamykacího kolečka kloubu. Funguje nezávisle na uzamykání kloubu.

Intuitivní rychloupínací systém
Rychloupínací destička se uzamyká pomocí rybinového mechanizmu ovládaného šroubem.To činí upínací systém kompaktní, lehký a intuitivní. Systém je kompatibilní s rychloupínacími destičkami typu Arca-Swiss spousty jiných výrobců.

Sladění se stativy GITZO
Na rozdíl od běžného černého válcového dizajnu mnoha výrobců stativových hlav, je naše hlava úzká s řadou zakřivení s trojúhelníkovým akcentem a s barvou šedé chromované oceli. Modely GH1382TQD a GH1382QD mají speciální štíhlý tvar, aby dokonale zapadly mezi nohy složeného stativu Traveler.

  • Výška 10,4 cm
  • Hmotnost 0,39 kg
  • Nosnost 11 kg
  • Boční náklon +90° / -40°
  • Panoramatické otáčení 360˚
  • Materiál: magnézium
  • Rychloupínací destička v ceně Ano GS5370SD, standard Arca-Swiss