Levenhuk Nitro ED 8x42

Levenhuk Nitro ED 8x42

Typ hranolu
Střechový
Zvětšení (násobek)
8,5
Průměr objektivu
40 mm
Úhel zorného pole reálný (°)
7,8°
Šířka zorného pole ve vzdálenosti 1 km
136 m
Relativní světelnost (koeficient stmívání)
18,9
Průměr výstupní pupily
5 mm
Předsunutí výstupní pupily okulárů
21 mm
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
3,5 m
Délka
230 mm
Šířka
160 mm
Hmotnost
1100 g
Vodotěsné provedení
1
Nastavení osové vzdálenosti okulárů
53 - 74 mm
Obsah balení
Dalekohled, ochranné krytky, pouzdro, popruh, čisticí hadřík.
Naše cena s DPH
Na dotaz, prosím kontaktujte nás
2 920,- Kč

Dalekohled plněný dusíkem a zatěsněný proti vodě. Snese srovnání s top modely konkurence jako je například Nikon Monarch.

Dalekohled Levenhuk Nitro ED 8x42 s optikou s velmi nízkým rozptylem poskytuje ostrý, jasný obraz s vysokým rozlišením bez zkreslení barev. I ty nejmenší detaily jsou zřetelně vidět z dálky a vícenásobná antireflexní vrstva poskytuje jasný obraz i při zatažené obloze a za soumraku. Tyto dalekohledy jsou voděodolné a plněné dusíkem a jsou nejvhodnější pro pozorování v terénu – sledování zvěře na lovu, pozorování území ze strážní věže, hledání orientačních bodů při pěší turistice a rybaření.

Dalekohledy používají střechové hranoly. Proto jsou menší a lehčí než mnohé modely Porro, což usnadňuje jejich přenášení a cestování. Optika poskytuje 8,5x zvětšení a široké zorné pole umožňuje pohodlné pozorování rychle se pohybujících skupin objektů. Jedná se o výkonné dalekohledy s velkou clonou, které se snadno používají. Můžete je snadno přizpůsobit libovolnému uživateli – otočné očnice lze otáčet nahoru a dolů v různých polohách a na pravém okuláru je možnost nastavit dioptrie a změnit mezipupilární vzdálenost. Dalekohled se díky dlouhému očnímu reliéfu pohodlně používá i při nošení brýlí.

Díky vysoce odolnému plastu ABS, z něhož je vyrobeno tělo dalekohledu, je dalekohled odolný i proti nárazům. Vnější pogumování zlepšuje přilnavost a minimalizuje riziko náhodného vyklouznutí z rukou. Přístroj lze namontovat na stativ (standardní 1/4" závit).

Hlavní vlastnosti:

  • Objektivy ED s mimořádně nízkým rozptylem pro maximální kvalitu obrazu
  • 8,5x zvětšení, střechové hranoly BaK-4, široké zorné pole, velká clona
  • Dusíková náplň zabraňuje zamlžování dalekohledu
  • Utěsněné tělo a pogumovaný povlak pro ochranu proti prachu a vodě
  • Nastavení dioptrií, otočné oční čočky, dlouhý oční reliéf
  • Standardní závit