Nikon SB-500

Nikon SB-500

Typ produktu
Blesk
Blesk pro
Nikon
Směrné číslo
24 (ISO 100)
Vysvícení obrazového pole
24 mm (FX), 16 mm (DX) mm
Napájení
2x AA baterie
Rozměry
67 x 114,5 x 70,8 mm
Hmotnost bez baterií
273 g
Distribuce
CZ
Naše cena s DPH
Na dotaz
6 490,- Kč

Snadno přenosný a snadno použitelný blesk s podporou systému kreativního osvětlení Nikon a kompatibilitou s digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon a určenými fotoaparáty COOLPIX. Blesk je vybaven silným LED světlem, které je ideální pro záznam videosekvencí.

Konstrukce blesku nabízí kompaktní rozměry a nízkou hmotnost a blesk umožňuje snadnou kontrolu kvality a směrovosti osvětlení. Poprvé u blesku Nikon je použito LED světlo s vysokou intenzitou na přední straně blesku, které je ideální pro záznam videosekvencí nebo pro pořizování makrosnímků. Blesk SB-500 je kompatibilní se systémem kreativního osvětlení Nikon a umožňuje rovněž bezdrátové ovládání více blesků.

 

Vkastnosti:

Kompaktní blesk s i-TTL řízením záblesku: kompatibilní s digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon formátů FX a DX, s fotoaparáty COOLPIX vybavenými sáňkami pro upevnění příslušenství a se systémem kreativního osvětlení Nikon.

Vestavěné LED světlo: LED světlo s vysokou intenzitou (100 lx) na přední straně blesku je ideální pro záznam videosekvencí. LED světlo pokrývá široký obrazový úhel objektivu 24 mm (na formátu FX) a zaručuje kvalitní barevnou reprodukci.

Jednoduché ovládání: vynikající ergonomii doplňují přehledné a snadno pochopitelné ovládací prvky na zadní straně blesku. Další funkce a zábleskové režimy lze nastavovat pomocí menu ve fotoaparátu, které se aktivuje automaticky při nasazení blesku SB-500 na fotoaparát.

Směrné číslo: 24 (m; ISO 100) při nastavení hlavy blesku na 24 mm (formát FX).

Snadná přenosnost: kompaktní a lehká konstrukce plus napájení pomocí dvou tužkových baterií AA.

Všestranná volba směru osvětlení: hlavu blesku lze vyklápět v úhlu až 90 ° směrem nahoru a horizontálně otáčet v úhlu 180 °. Světlo záblesku tak můžete nasměrovat přesně podle vlastních tvůrčích záměrů nebo pro dosažení vyváženějších snímků v obtížných světelných podmínkách.

Kompatibilita se systémem kreativního osvětlení Nikon: blesk SB-500 lze v kombinaci s fotoaparáty, které jsou vybaveny vestavěným bleskem s režimem řídicí jednotky, používat jako blesk Master a ovládat jím více blesků umístěných mimo fotoaparát.

Specifikace:

Elektronická konstrukce:

Tranzistor IGBT a sériové obvody

Směrné číslo:

24 (ISO 100, m, 23 °C)

Účinný pracovní rozsah blesku (v režimu i-TTL řízení záblesku):

0,6 m až 20 m; mění se v závislosti na citlivosti ISO a cloně na objektivu

Zábleskové režimy:

i-TTL řízení záblesku, manuální řízení záblesku

Režim provozu více blesků:

Pokročilé bezdrátové osvětlení (Režim Řídicí jednotka / Remote)

Kompatibilní fotoaparáty:

Digitální jednooké zrcadlovky Nikon (formát Nikon FX/DX) (kromě fotoaparátů série D1 a D100) Filmová jednooká zrcadlovka Nikon F6 Fotoaparáty COOLPIX kompatibilní se systémem CLS (A, P7800, P7700, P7100, P7000, P6000) Fotoaparáty COOLPIX kompatibilní s i-TTL řízením záblesku (P5100, P5000, E8800, E8700 a E8400)

Vyzařovací úhel:

Pokrývá obrazový úhel objektivu s ohniskovou vzdáleností 24 mm (formát FX) nebo 16 mm (formát DX)

Osvětlení nepřímým zábleskem:

Hlavu blesku lze vyklopit směrem nahoru v úhlu až 90 ° (z vodorovné polohy 0 °) se záskoky v polohách 0 °, 60 °, 75 ° a 90 °. Hlavu blesku lze horizontálně otáčet o max. 180 ° směrem doleva a doprava; polohy 0 °, 30 °, 60 °, 75 °, 90 °, 120 °, 150 °, 180 ° jsou opatřeny záskoky

Zdroj energie:

2 tužkové baterie AA stejné značky a následujících typů: 1,5V alkalické baterie LR6 (velikost AA) 1,2V dobíjecí nikl-metal hydridové baterie HR6 (velikost AA).

Indikace připravenosti k záblesku:

Po dosažení plného nabití blesku: svítí. Varovná indikace: pomalu bliká

Doba trvání záblesku:

Cca 1/1 100 s při plném výkonu

Další funkce:

Tepelná pojistka, možnost aktualizace firmwaru

Aretační páčka upevňovací patky:

Umožňuje bezpečné upevnění blesku SB-500 do sáněk pro upevnění příslušenství za pomoci systému využívajícího pojistný kolíček zamezující náhodnému vysunutí blesku ze sáněk

Rozměry (Š × V × H):

Cca 67 × 114,5 × 70,8 mm

Hmotnost:

Cca 273 g, včetně 2 alkalických baterií AA Cca 226 g, pouze tělo blesku

Dodávané příslušenství:

  • Stojánek pro blesk AS-23
  • měkké pouzdro SS-DC2*

Udávané hodnoty platí pro nové baterie; skutečné výsledky se mohou lišit v závislosti na výkonnosti baterií a dalších faktorech baterií stejného stáří a značky.

  • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
  • Blesk je vybaven záručním listem a českým návodem.
  • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.NIKON.cz.