ÚVOD>Příslušenství>Pentax O-GPS2 GPS modul
Pentax O-GPS2 GPS modul

Pentax O-GPS2 GPS modul

Naše cena s DPH
Zboží je obvykle na centrálním skladu, dodací doba cca 1 týden
6 490,- Kč

Díky praktickým a snadno použitelným funkcím souřadnic GPS umožňuje O-GPS2 snadné ukládání zaznamenaných snímků s daty o poloze, jako je místo fotografování a směr fotoaparátu.

Jednoduchým nasazením přídavné GPS jednotky O-GPS2 na sáňky digitální zrcadlovky PENTAX můžete do pořízených snímků zaznamenat zeměpisnou šířku, délku, nadmořskou výšku, informaci o času (UTC) a směr místa fotografování. Mezi přijímací satelity patří GPS, SBAS, OZSS, GLONASS a Galileo. Obrazové soubory obsahující údaje o poloze lze použít ke sledování míst fotografování a prohlížení údajů o poloze v počítači. Data o poloze uložená v těchto souborech také výrazně usnadňují třídění a ukládání zaznamenaných snímků. Spojením dat o poloze se systémem SR (Shake Reduction) fotoaparátu nabízí tato jednotka GPS řadu inovativních, originálních aplikací PENTAX, včetně ASTROTRACER, jednoduché navigace a elektronického kompasu.

Tři inovativní funkce, které se doplňují standardní funkce GPS

ASTROTRACER
PENTAX zjednodušená funkce využívající SR systém kamery

O-GPS2 vypočítává pohyb nebeských těles pomocí zeměpisné šířky získané z údajů o poloze a údajů o vyrovnání kamery (horizontální a vertikální sklony) detekovaných elektronickým kompasem a senzory zrychlení. Poté posune obrazový snímač fotoaparátu v synchronizaci s pohybem objektů. To znamená, že hvězdy a další tělesa jsou zachyceny jako pevné body, nikoli jako rozmazané pruhy, a to i při delší expozici.

Jednoduchá navigace

Tato funkce vás lineárně naviguje na požadované místo výpočtem směru a vzdálenosti od aktuální polohy k cíli.

 

Elektronický kompas

Tato funkce přesně zobrazuje směr fotoaparátu v době fotografování na LCD monitoru fotoaparátu.

 

Kompatibilita:

  GPS ASTROTRACER Simple Navigation Electronic Compass
645Z - -
645D -
K-3 Mark III - -
KF -
KP -
K-3 -
K-5II
K-5IIs
K-5
K-S2 -
K-S1 -
K-70 -
K-50 -
K-30 -
K-r
K-01 - -